08 Şubat 2012, 16:28 - 
Süleyman Demirel Üniversitesi Dünya Akademik Veriler (Scholar) Sıralamasında İlk 600'de

Süleyman Demirel Üniversitesi Dünya Akademik Veriler (Scholar) Sıralamasında İlk 600'de

Webometrics Ranking Web of World Universities-Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralaması Ocak 2012 verileri yayınlandı.

İspanya Ulusal Araştırma Konseyi’nin Sibermetrik Laboratuarınca yapılan sıralama, dünya üniversitelerinin yaptığı ve internet ortamında paylaşılan her türlü bilimsel çalışma, ulusal ve uluslar arası yayınlar, ders notları, bilimsel toplantı sunumları gibi verilerin değerlendirilmesiyle oluşturuluyor.

Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında ilan edilen ‘Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralaması’ Ocak 2012 sonuçlarına göre SDÜ, 20.300 üniversite arasında 1063. sırada yer aldı. Bir önceki değerlendirmeye göre 185 basamak birden yükselen SDÜ, 2012 değerlendirmesinde Türkiye’deki üniversiteler arasında da 19. sırada yer aldı. Sıralama kriterlerinde SDÜ’nün en dikkat çekici başarısı ise akademik veriler (Scholar) boyutunda dünya sıralamasında 600. Türkiye sıralamasında 11. sırada yer alması. Bu sonuçlarla SDÜ kendisiyle aynı dönemde kurulan üniversitelerin önünde yer aldığı gibi, bölgesinde lider bir üniversite konumunu da devam ettiriyor.

Webometrics tarafından açıklanan son sıralamayı değerlendiren SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, “SDÜ’nün Webometrics sıralamasında -özellikle de bir üniversitenin kalitesini belirlemede önemli kriterlerden biri olan akademik veriler boyutunda- elde etmiş olduğu başarısı bizleri gururlandırmaktadır. Bu başarı SDÜ ailesinde yer alan herkesin emek ve katkılarıyla elde edilmiştir. Bu nedenle üniversitemizin her kademedeki çalışanına içtenlikle teşekkür ediyor, daha büyük hedeflere birlikte ulaşmayı diliyorum” dedi.

Sıralamanın tamamını görmek için tıklayınız.

SDUYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Akademi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Y
Prof. Dr. Mehmet Ali ÜNAL
TÜRKÇENİN SERÜVENİ
Y
İbrahim Halil ER
YENİ PARADİGMA İNŞASI
Y
Önder Saatçi
IŞİD ve Peşmerge Kıskacında Irak Türkmenleri
Y
Dr. Yaşar DEMİR
Fransız Gazetecilerin Serbest Bırakılması ve Beşar Esed’in Hristiyanlık Manevrası
Y
Prof. Dr. Suphi SAATÇİ
KERKÜK’ÜN TÜRK KİMLİĞİ NEDEN YOK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR?
Y
R. Orcun RAMAZANOĞLU
Gelişemeyen Ülke "Türkiye"
Y
ALİ KERKÜKLÜ
Kerkük…Tarih ve İnsan Panoraması
Y
Doç. Dr. Nazmi AVCI
"AYAKALTI" MİLLİYETÇİLİK
 
Reklamlar 
FOTO GALERİ
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Bu habere Nerenizle Güleceğinize Siz Karar Verin ! Recep Özel'e Pensilvanya'dan Özel Hediye ! Merkez Bankası Denetçi Yardımcısı Alım İlanı Fenerbahçe'ye CAS'tan kötü haber
 
E-POSTA LİSTESİ
 
SON YORUMLANANLAR
 

Gazete Akademi izinsiz kopyalanamaz...

Adres :