21 Şubat 2012, 16:43 - 
Üniversite, 'Dumansız Gençlik-Kampüs' sloganıyla sigarayla mücadele başlattı

Üniversite, 'Dumansız Gençlik-Kampüs' sloganıyla sigarayla mücadele başlattı

Adıyaman Üniversitesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Sağlık İl Müdürlüğü işbirliğiyle 'Dumansız Gençlik, Dumansız Kampüs' sloganıyla, sigarayla mücadele kampanyası başlattı.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde kurulan sahra çadırında kampanya çeşitli görsel etkinliklerle öğrencilere duyurularak, sigaranın zararlarına dikkat çekiliyor. 20-24 Şubat tarihleri arasında devam edecek kampanyaya destek vermek için Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş ile çok sayıda kamu kurumu müdürü kampanya çadırını ziyaret etti. Kampanyaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Sigaranın çok zararlı bir alışkanlık olarak birçok hastalığa neden olduğunu kaydeden Vali Ramazan Sodan, “Dumansız Gençlik, Dumansız Kampüs’ kampanyası bence çok yararlı bir etkinliktir. Bilindiği gibi sigaraya genç yaşlarda alışılıyor. Ama artık sigaranın zararları herkesçe kabul edilir hale geldi. Bunun için sigaraya karşı etkili bir mücadele sürüyor. 4207 Sayılı Kanunla zaten kapalı alanlarda sigara içilmesi yasaklanmış oldu. Bu yasak da etkin bir şekilde uygulanıyor. Tabi bunu daha da yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu gibi kampanyalarla çok iyi neticeler alınacaktır. Üniversite kampüslerimiz de dumansız hale gelirse çok daha iyi olacaktır. Yeni gelecek öğrencilerimize, gençlerimize örnek olma açısından bu kampanyayı düzenleyen üniversitemize ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise sigaranın zararlarının herkes tarafından kabul edildiğini, ancak bunu bilinçlerine ve şuurlarına kabul ettiremediklerine dikkat çekerek şu bilgileri verdi: “Bu kampanya ile toplumun belli yönde, güzel yönde ilerlediğini görmek çok güzel bir gelişmedir. Bu gibi etkinlikler tabii ki sigara içenler açısından da bir değişimin başlangıcı olabilir. Kampanyaya yürüten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü ile Üniversitemiz Sağlık Topluluğu üyelerine teşekkür ediyorum."

Çok anlamlı bir etkinlik düzenlendiğini vurgulayan Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş da şunları söyledi: “Dumansız hava sahası oluşması noktasında üniversitemizin örnek olarak gösterilebilecek bir uygulaması gençlerimiz tarafından kabul görüyor. Bir hafta boyunca sigaranın zararlarıyla ilgili görsel etkinliklerle sürecek olan bu uygulama verilecek konferansla sonuçlanacak. Dumansız kampüs oluşturulması noktasında ciddi bir emek verilmekte ve özelikle üniversitemizin başta Sayın Rektörümüzün katkıları ve yine gençlerimizle birlikte insan sağlığına bir nebze olsun katkı sunma adına çok anlamlı bir etkinlik uygulanıyor.”

Kampanya çadırını ziyaret edenler, nefeslerinde karbonmonoksit miktarını ölçtürebiliyor, sigarayla ilgili karikatür sergisini gezebiliyor. Kampanya kapsamında 24 Şubat Cuma günü saat 11.00’de Mustafa Vehbi Koç Salonu'nda sigaranın zararlarıyla ilgili bir konferans düzenlenecek.
CİHANYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Akademi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel HABERLERİ
Reklamlar 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Sema Yazar Gençlik Vakfı Bursları Eğitim Bursları Anadolu Vakfı burs başvuruları 1 Eylül’de başlıyor! KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ekim Ayında Başlayacak
 
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
 
ANKET

2015-2016 Sezonu Şampiyonu kim olur ?

 
E-POSTA LİSTESİ
 
SON YORUMLANANLAR
 

Gazete Akademi izinsiz kopyalanamaz...

Adres :